Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
16 adet konu ile zayıflamanıza yardımcı oluyoruz!

Bacak İncelten Besinler

reklam

BACAKLARI İNCELTEN BESİNLER

Eğer Sadece bacaklarınızdan kilo vermeyi ve incecik bacaklara sahip olurken vücudunuzun bundan etkilenmemesini istiyorsanız sizlere kötü bir haberimiz var zira vücudun sadece bir bölgesini etkileyecek bölgesel bir zayıflamam mümkün değildir. İnternet sitelerinde yer yer reklamı yapılan bölgesel incelme ürünleri aslında bir kandırmacadan ibarettir.

BACAK İNCELTEN MEYVELER

Kilo kaybetmek için, vücudunuzun kullandığından daha az kalori almanız gerekir. Meyveler düşük kalorili olması, su ve lif dolu olması nedeni ile iyi bir seçimdir. Mısır cipsi yada diğer atıştırmalıklara göre meyve kullanmanız size aldığınız kaloriyi azaltmanız açısından önemli avantajlar sağlar. Bir paket mısır cipsi yerine küçük bir elma yada bir kase çilek verilebilecek iyi bir örnektir. İlaveten, kahvaltılık gevreklere yaban mersini eklemek de akıllıca bir seçim olabilir.

BACAK İNCELTEN SEBZELER

Sebzeler de meyveler gibi düşük kaloriye sahiptir. Kalori alımını azaltmak için kahvaltıdaki yumurta yada peynir yerine ıspanak yada mantar kullanabilirsiniz. Öğle yemeklerinde sandviçinizdeki et yada peynir alımını azaltarak bunun yerine marul, domates, salatalık veya soğan gibi sebzelerde sandviçinizi zenginleştirebilirsiniz. Sebzeli pastalar yada pilav yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinde de yine sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.  Bol etli yada karbonhidratlar yerine bunun alımını azaltın ve az etli, az karbonhidratlı ve az yağlı beslenmeyi bir kural haline getirin.

BACAK İNCELTEN TAM TAHILLILAR

Kepekli tahıllar kepek ve lif bakımından zengindir ve öğütme işlemi sırasında bunlar uzaklaştırılmaz. Yulaf ezmesi veya kepek gevreği gibi yüksek lifli kahvaltılık tahıllar sizi hem tok tutacak hem de zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Kepekli ekmeği beyaz ekmek yerine tercih edin ve beyaz undan yapılmış enerji yüklenmenize neden olan makarna yada baklava gibi tatlı türlerinden sakının. Yine beyaz pirinç yerine kahverengi pirinç yada bulgur, normal bisküvi yerine kepekli bisküviler seçmelisiniz. Satın alacağınız ürünlerde lif bakımından etiketini kontrol ederek seçiminizi yapabilirsiniz.

İNCELTEN  PROTEİNLER

Yağlar en fazla enerji veren besin grubunu oluşturur ve eğer bu enerji kullanılmazsa sizde kilo alımına neden olur. Bu nedenle hayvansal kaynaklı etler tercih etmek yerine yağsız hayvan etleri seçmelisiniz. Et ve kümes hayvanlarının yağsız olanları sizin için iyi bir seçimdir. Özellikle kümes hayvanlarının yağ oranı bol olan deri kısımlarını yememeye dikkat edin. Kümes hayvanlarında göğüs eti kullanılması daha az yağ yemeniz açısından önemlidir. Evde tavuk yemeği yada kümes hayvanları ile yemek pişirecekseniz gördüğünüz yağlı kısımlarını alınız. Lokantada yemek yediğinizde de lokantanın pişirme seçeneklerini göz önünde bulundurun yada yağsız porsiyon hazırlamasını isteyiniz. Et kullanmıyorsanız, protein açığını gidermek için alternatif olarak, fasulye ve baklagiller gibi hem düşük yağlı hem de protein zengini gıdaları tercih edebilirsiniz.

reklam

Soru sorun / Yorum yapin

Bu kategorideki Diger Zayıflama Yöntemleri
BACAKLARI İNCELTEN BESİNLER Eğer Sadece bacaklarınızdan kilo vermeyi ve incecik bacaklara sahip olurken vücudunuzun bundan etkilenmemesini istiyorsanız sizlere kötü bir haberimiz var zira vücudun sadece bir bölgesini etkileyecek bölgesel bir zayıflamam mümkün...
BEL ÇEVRESİNDEKİ YAĞLAR NASIL ERİTİLİR? Alt sırt yada bel çevresindeki yağ birikimi hem erkekler hem de kadınlar için çirkin bir görünüm veren önemli bir problemdir. Bu bölgedeki yağları eritmek için çok sayıda...