Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
16 adet konu ile zayıflamanıza yardımcı oluyoruz!

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir?

reklam

BEL ÇEVRESİNDEKİ YAĞLAR NASIL ERİTİLİR?

Alt sırt yada bel çevresindeki yağ birikimi hem erkekler hem de kadınlar için çirkin bir görünüm veren önemli bir problemdir. Bu bölgedeki yağları eritmek için çok sayıda egzersiz duymuş olabilirsiniz ama ne yazık ki bunların pek işe yaramadığını da görmüşsünüzdür. Sorun, aslında, vücudun sadece bir bölgesine yönelik zayıflamanın mümkün olmamasıdır. Tabi iki egzersizlerin yararı yok demiyoruz ama, yapılan egzersizler ile istenilen noktasal alanda zayıflamanın mümkün olmayışıdır. Genel vücut olarak, yani ancak toplam yağ kütlesini azaltarak genel bir zayıflama sağlayabilir ve ister istemez de bel yada alt sırt bölgesinde kilo vermeniz mümkün olabilir.

Kilo kaybedebilmeniz için düzenli olarak sağlıklı bir diyet yapmalı ve bunu egzersiz ile desteklemelisiniz. Bundan sonra da belinize özel egzersizlere devam edebilirsiniz.

DİYET

1. ADIM

Düzgün bir sindirim sistemi, şişkinliğin azaltılması ve sağlıksız atıştırmalıkları önlemek için mutlaka yeterli oranda su içmelisiniz.

2. ADIM

Kırmızı et yerine balık veya tavuk tüketin. Balık sizin metabolizma hızınızı artıracak olan omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Omega-3 yağ asitleri aynı zamanda keten tohumu, zeytinyağı, fasulye ve ceviz gibi bitkisel kaynaklarda da bulunmaktadır.

3. ADIM

Daha fazla meyve ve sebze yiyin. Sebzeler kalori ve vitamin deposudurlar. Sebzeler aynı zamanda düşük kaloriye sahiptirler. Birçok sebze ve meyvede bulunan lif de, sindirim sürecine yardımcı olur, sizi tok tutar ve aşırı yağlanmadan sizi korur.

4. ADIM

Alkol kullanmayın. Alkol vücudunuza verdiği zararların yanı sıra vücudunuzda yağ depolanmasını tetikler.

EGZERSİZ

1. ADIM

30 dakika yüzmek, yürümek ya da bisiklete binmek gibi etkinlikler için kendinize zaman ayırın. En az 30 dakika boyunca yapacağınız bu egzersiz kalp hızınızı artıracak, kalori yakmanızı ve zayıflamanıza destek verecektir.

2. ADIM

Mümkünse en sevdiğiniz sporu yapın. Tenis, voleybol, basketbol veya futbol gibi ter atmanızı sağlayacak sporlardan biri olabilir. Bunlar takım oyunları olduğu için yapacağınız egzersiz daha eğlenceli hale gelebilir.

3. ADIM

Kas yapabilmek için ağırlık antrenmanları yapabilirsiniz. Kas yapmak yada yapmaya çalışmak daha fazla enerji harcamanızı sağlayacaktır. Metabolizma hızınızı artıracak bu uygulamalar ile hatta oturuken dahi kalori yakmanız mümkündür. Mümkün olduğunda her gün bu egzersizleri sürdürmeye çalışın.

BELE ÖZEL EGZERSİZLER

1. ADIM

Bir sağlık topu ile bükme yada kıvrılma yapılması en bilinen bir egzersizdir. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve sağlık topunu kucağınıza ön tarafa yerleştirin. Daha önce sağ tarafa dönün ve daha sonra başlangıç noktasına geri dönün. Aynı egzersizi sol tarafa doğru da yapın. Her bir taraf için 10 tekrar yapınız ve zamanla bu sayıyı artırın.

2. ADIM

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açınız ve başınızın üstünde iki eliniz ile bir sağlık topu tutun. Sağ tarafınıza sağ dizinize getirin ve sağ dizinize doğru sağlık topunu çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı egzersizi sol tarafa doğru yapın. Her tarafta 10 tekrar yapın ve zamanla artarın.

3. ADIM

Dayanıklılık isteyen kickboks sporu bel çevresinin çalıştırılması açısından önemli bir egzersizdir. Atacağınız her yumruk yada tekme belinizi çalıştıracak, kaslarınızı geliştirecek ve direncinizi artıracaktır.

UYARILAR

Herhangi bir diyet ya da egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın.

İPUÇLARI

Hızlı kilo vermeye odaklanmayın. Zaman yayın. Sağlıklı olan haftada 1-2 kilo kadar vermektir. Sadece egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri zayıflamanıza yardımcı olmaz, buna sağlıklı beslenmeyi de dahil etmelisiniz. Kilo verdikçe yağ oranınız azalacak ve daha sonra hedeflediğiniz bölgede incelme fark edeceksiniz.

bel çevresindeki yağlar nasıl eritilir 2010, bel çevresindeki yağları eritme, bel çevresindeki yağları eritmek, bel etrafındaki yağlar nasıl erir, sarkık karın nasıl toplanır, bel kalınlığının nedenleri, bel yağlari nasıl erir, bel çevresindeki yağları eritmek için egzersiz

reklam

Soru sorun / Yorum yapin

Bu kategorideki Diger Zayıflama Yöntemleri
BACAKLARI İNCELTEN BESİNLER Eğer Sadece bacaklarınızdan kilo vermeyi ve incecik bacaklara sahip olurken vücudunuzun bundan etkilenmemesini istiyorsanız sizlere kötü bir haberimiz var zira vücudun sadece bir bölgesini etkileyecek bölgesel bir zayıflamam mümkün...
BEL ÇEVRESİNDEKİ YAĞLAR NASIL ERİTİLİR? Alt sırt yada bel çevresindeki yağ birikimi hem erkekler hem de kadınlar için çirkin bir görünüm veren önemli bir problemdir. Bu bölgedeki yağları eritmek için çok sayıda...