Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
16 adet konu ile zayıflamanıza yardımcı oluyoruz!

Dukan Diyeti İçin Türkçe test

reklam

Türkçe Dukan Diyeti Testi:

Dukan diyetine başlamadan önce mutlaka test yapmalısınız. Dukan diyeti testi sizlere fazla kilolarınız ve bu fazla kiloları vermede nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında fikir verecektir. Aslında incelediğimiz kadarıyla dukan testi hemen hemen her zayıflama sitesinde var olan ideal kilo hesaplama araçalarını kullanan bir hesaplama yönteminden ibaret. Dr Dukan’ın test mantığında iki önemli detay ise diğer test araçlarından ayrılıyor. Bu detaylardan birisi yaş faktörü diğeri ise bileğin çevresinin ölçümü. Dukan testindeki bilek çevresi ölçümü neden önemlidir? Bu bilek çevresinin ölçülmesi neden gerekiyor? yazımızın ilerleyen bölümlerinde inceleyeceğiz. Dukan Testinin can alıcı bölümlerinden bir diğer göze çarpan kısmı ise en yüksek kilo değeriniz ve en düşük kilo değeriniz. Bu değerler aslında Dukan’a sizin kilo verme kilo alma kabiliyetiniz hakkında bilgiler veriyor. Yazımızda yeri geldikçe bunlar ve bunlara benzer bilgiler hakkında detaylıca anlatım yapılacaktır. Anlaşılmayan ya da yanlış anlaşılabilecek yerler varsa makalenin altından bizlere yazınız. Sizlere yardım etmek bizlere mutluluk verecektir. İyi okumalar.

TÜRKÇE DUKAN DİYETİ TESTİ NASIL YAPILIR?

Test için öncelikle aşağıdaki sayfayı ziyaret etmeniz gerekmektedir. Açacağınız bu sayfa yeni bir sekmede açılacağından okumakta olduğunuz bu makale ve dukan’ın test sayfası arasında geçiş yapabilirsiniz.Böylece yanlışsız bir şekilde dukan testinizi uygulayabilirsiniz.

www.dukandiet.co.uk/calculate-your-true-weight?eprivacy=1 bağlantıya tıklayarak dukan’ın test sayfasını açınız.

Açılan sayfada 3 adımda dukan diyetine başlanacağına dair bir bilgi bulunuyor 1. Adımda hakkınızdaki bilgiler toplanacak 2. Adımda fazla kilolarınız ve bu kiloları hangi aşamalarda kaç aylık bir periyotta vereceğiniz planlanacak 3. Adımda ise eğer isterseniz bu site yardımıyla diyete başlayıp devam ettireceksiniz. 3. Adımın ücretli olduğunu hatırlatmamız gerek. İlk 2 adım ücretsiz 3. Adımdan sonra ücrete tabii oluyorsunuz. Eğer istemezseniz ücret ödemek zorunda değilsiniz.

“YOU NOW” Hakkınızda ana bölümünde 6 kısım bulunur. Bu kısımların doğru ve eksiksiz doldurulması önemlidir.

1. Kısım; Şimdi “First Name: “ Yazan yere isterseniz isminizi yazın eğer istemiyorsanız herhangi bir rumuz yazın ve alttaki Gender bölümüne geçin

2. Kısım: Gender cinsiyet demektir. Buraya cinsiyetinizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Eğer bayansanız “Female” yazan yeri, yok eğer erkekseniz “Male” yazan yeri işaretleyiniz.

NOT: Bu yukarıdaki kısmın doğru işaretlenmesi çok önemlidir. Çünkü erkeklerle bayanların metabolizmaları farklı işler ve bu iki farklı cinsin kilo alıp verma kabiliyeti de farklıdır.

3. Kısım: Şimdiki adımda aşağıda bulunan bölümde “Have you already followed the Dukan Diet?” yani daha önce dukan diyetini takip edip takip etmediğinizi soruyor.

  • Yes, İn the past (evet geçmişte takip ettim)
  • Yes, I am currently folowing it( evet takip ettim şuanda da takip ediyorum.)
  • Hayır takip etmedim Yeniyim.

Bunlardan size uygun olanını seçin ve devam edin.

4. Kısım: Bu bölümde “current Weight” şu andaki kilonuz soruluyor. Bu kilonun tespiti önemlidir. Banyo baskülüyle çıplak olarak kilonuzu almanız önemlidir. Giydiğiniz elbiselerin ek kilo gibi algılanacağını unutmayınız. Yandaki açılır menüden de ağırlık birimi olarak lütfen kg seçiniz.

5. Kısım: “Your Height” Burada boyunuz sorulmaktadır. Bir metre 66 santim olan bir kişi boyunu buraya 166 olarak girmelidir. Yantaraftaki açılır kısımdan “cm” ölçü birimini seçmeyi unutmayınız.

6. Kısım: “your birth day” Bu kısımda doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak girmeniz isteniyor. Bu kısmı doğru girmeniz sonderece önemlidir. En azından yıl kısmına dikkat etmelisiniz. Zira 20 yaşında bir kimseyle 40 yaşındaki bir kimsenin kilo verme hızı aynı değildir. Dikkat edin dukan diyeti zamana bağlı işleyen bir zayıflama metodudur.

Your Wight Loss History: “ Kilo verme tarihçeniz kısmında 8 kısım bulunmaktadır. Bu kısımlarda istene bilgilerin yaklaşık olarak doğru girilmesi gerekir tam doğru bilgi mümkün değildir.

1. Kısım: “Your Realistic Target Weight:”hedefinizdeki kilo nedir? Yani bu diyeti uyguladıktan sonra kaç kiloya düşmeyi umuyorsunuz? Bu kısma gerçekçi bir değer girmelisiniz. Bu değer ulaşılabilir olmalıdır. Benim size tavsiyem ağır ağır kilo vermeniz yönündedir. Unutmayın hızlı verilen kilolar hızlıca da alınır. NOT: Yandaki açılır menüden Kg ölçü birimini seçmeyi unutmayınız.

2. Kısım: “The Most You’ve Ever Weighed:” Şimdiye kadar ulaştığınız en fazla kilo soruluyor. Ben sanırım 86 ya kadar ulaşmıştım. Siz kaç kiloya kadar ulaştıysanız bu değeri giriniz. Yandaki açılır menüden Kg seçmeyi unutmayınız.

3. Kısım: “The Least You’ve Ever Weighed:” yetişkinlikten sonra gördüğünüz en düşük kilo soruluyor. Size uygun olan değeri giriniz. Bu değer yaklaşık 19. Yaşınızdaki değer olabilir. Eğer 19 yaşından küçükseniz. 15 veya 10. Yaşınızdaki değerleri yazınız. Ben en düşük 68 kilo olduğumu hatırlıyorum.

4. Kısım:”Your Average Weight:” Genelde kaç kilo da dolaşırsınız. Dikkat edin burada ortalama kilo sorulmuyor. Genelde baskülde kaç kilo görüyorsunuz? Bu soruluyor. Ben şuan 78 kiloyum genelde 76 kilo civarında dolaşırım.

5. Kısım: “Is there a tendency to put on weight in your family ?” ailenizde kilo almaya eğilim varmıdır? Diye soruluyor. Birinci dereceden akrabalarınızı dikkate aldığınızda aileniz genellikle kilolu insanlardan mı oluşuyor. “Yes” evet kiloya yatkınlık var “No” hayır kiloya yatkınlık yok.

6. Kısım: “How many diets have you ever followed ?” şimdiye kadar kaç diyet uyguladığınız soruluyor. Uygun olanı işaretleyiniz. “None” Yok hiç uygulamadım. One 1, two 2, three 3, “more” çok fazla diyet uyguladım.

7. Kısım: “How many times have you been pregnant ? “ Kaç kere hamile kaldığınız soruluyor. Bu kısma cevap verirken doğumla sonuçlanmış yada 3 aydan daha fazla hamilelik süreci yaşanmış gebelikleri dikkate almanızı tavsiye ediyorum. Bu bölüm doğal olarak yukarıdan “male – Erkek” kısmını işaretlemiş olanlara açılmayacaktır.

8. Kısım: Bu kısımda kemik kütleniz tahmin edilmeye çalışılıyor. Bunun en iyi yolu bilek çevresinin ölçümüdür. Çünkü genell

ikle bilek çevresi kilo alımından etkilenmez ve sadece kemik kütlesi hakkında bilgi verir. Baş parmağınız ve işaret parmağınızı bileğinizin çevresinde birleştirmeye çalışınız. Resimden hangisi size uyuyorsa onu işaretleyiniz.

LOGİN İNFO” Giriş bilgileri. Site sizi potansiyel bir müşteri olarak kabul ettiğinden giriş bilgilerinizi kaydediyor. Email yazan yere e postanızı giriniz. Password yazan yere bir şifre giriniz. Comfirim password yazan yere biraz önce girdiğiniz şifreyi aynen tekrardan giriniz. Forum NickName yazan yere bir şey girmeyiniz burası otomatik oluşturulacaktır.

Aşağıda 2 alan vardır buraları ister işaretleyin isterseniz işaretlemeyin. 1. Alan yapılan analizler hakkında sizlere bilgiler ulaştırılmasını isteyip istemediğiniz soruluyor. Bu bilgiler size özel diyet bilgileri olacaktır. 2. Kısımda ise dukan diyetindeki yeni gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Bu iki bilgi de biraz önce girmiş olduğunuz e postaya gelecektir.

Şimdi Dukan Testini çalıştıralım:

Aşağıdan “” Hesapla butonuna bastığınızda hesaplama işlemi yapılacak ve yeni bir pencerede durumunuz değerlendirilecektir.

Dukan Testi Sonuçları:

Bu yeni pencerede bir grafik yardımıyla dukan diyetinin 4 aşaması ve bu aşamaların sizler için ne kadar sürede tamamlanacağı anlatılıyor.

1. Devre atak devresidir. Bu devrenin kaç gün süreceğini ve bu devrede kaç kilo verilmesi gerektiğini bir kenara not ediniz. Bu devre hakkında gerekli bilgiler almak için www.zayiflamam.com/dukan-atak-evresi/ sayfamızı ziyaret ediniz.

2. Devre seyir evresidir. Bu devrenin kaç gün süreceğini ve bu devrede kaç kilo verilmesi gerektiğini bir kenara not ediniz. Bu devre hakkında gerekli bilgiler almak için www.zayiflamam.com/dukan-seyir-evresi/ sayfamızı ziyaret ediniz.

3. Devre Takviye evresidir: Bu devrenin kaç gün süreceğini ve bu devrede neler yapılması gerektiğini bir kenara not ediniz. Bu devre hakkında gerekli bilgiler almak için www.zayiflamam.com/dukan-takviye-evresi/ sayfamızı ziyaret ediniz.

4. Devre Koruma evresidir: Bu devrenin kaç gün süreceğini ve bu devrede nelere dikkat edilmesi gerektiğini bir kenara not ediniz. Bu devre hakkında gerekli bilgiler almak için www.zayiflamam.com/dukan-koruma-evresi/ sayfamızı ziyaret ediniz.

Sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından sorunuz. Sayfayı imleyerek tekrardan ziyaret ediniz. Cevaplarınız en kısa sürede verilecektir.

 

reklam

Soru sorun / Yorum yapin

Bu kategorideki Diger Zayıflama Yöntemleri
Dukan Diyeti Atak Evresi: Ortalama 5 gün sürecek olan dukan atak evresi dukan diyetinin başlangıç aşamasını da oluşturur. Yazımızda Atak evresinde neler yenir? Atak evresi kaç gün sürmelidir? Atak evresi zor mudur?...
Türkçe Dukan Diyeti Testi: Dukan diyetine başlamadan önce mutlaka test yapmalısınız. Dukan diyeti testi sizlere fazla kilolarınız ve bu fazla kiloları vermede nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında fikir verecektir. Aslında incelediğimiz kadarıyla...
DUKAN DİYETİ Doksanlı yılların başında doktor pier dukan tarafından geliştirilen DUKAN DİYETİ 2000 li yılların başına kadar bilimsel bazı çevreler dışında neredeyse hiç ilgi görmedi. Dukan ve geliştirdiği diyet yöntemi, 2000 li...