Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
16 adet konu ile zayıflamanıza yardımcı oluyoruz!

Hızlı Kilo Kaybı ve Kanser

reklam

HIZLI KİLO KAYBI VE KANSER

Kanserin birçok çeşidi vardır ve vücudun herhangi bir yerinde ciddi tehditler meydana getirebilir. Kanseri oluşturan riskler ve işaretler erkenden tespit edilebilirse tedavinin daha başarılı bir şekilde sonuçlanma olasılığı artar. Kanserin önemli işaretlerinden biri hızlı zayıflamadır. Kanser hücreleri vücudun besin kaynaklarını çok hızlı bir şekilde azaltır ve bu da besin yoksunluğuna yol açar. Ortaya çıkan bu durum genel sağlık açısından aşağı yönde bir grafik oluşmasına neden olur.

KANSERİN UYARI İŞARETLERİ

Kanser tipine bağlı olarak farklı belirtiler gösterebilir. , uyarı sinyallerini değişebilir. Ancak, Merck Kılavuzları’na göre kanserin genel işaretleri arasında ağrı, açıklanamayan kanama, kilo verme ve yorgunluk, lenf düğümlerinin şişmesi, depresyon ve solunum sistemi ile ilgili sorunlar yer almaktadır. Eğer bu semptomlardan herhangi biri uzun süre kalıcı olmuşsa bir doktora görünmelisiniz. Kanser tespit edilirse, ilk aşamada uygulanan tedavi, onu yenmek için sizin şansınızı artıracaktır.

HIZLI KİLO KAYBI NEDENLERİ

İstemeden kilo kaybetmek bazı kimseler için cazip görünebilir. Ancak, herhangi bir çalışma olmadan gerçekleşen hızlı kilo kaybı ciddi bir sağlık problemin işaretlerinden biri olabilir. Eğer, kişi, altı aylık bir süre içinde ağırlığının yüzde 10′unu kaybederse bir doktora görünmelidir. İstenmeden görülen kilo kaybını sadece kanser ile ilişkilendirmek doğru değildir ve bu durum tiroid hastalıkları, depresyon, karaciğer problemleri yada malabsorpsiyon bozukluklar gibi pek çok koşula bağlı olarak ortay çıkabilir.

PANKREAS KANSERİ

Kilo kaybı, pankreas kanserinin önemli bir özelliğidir. Pankreas, vücudun sindirim siteminde görevli ve sindirime yardımcı olan hormon ve enzimlerin oluşturulmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu hormon vücudun şeker seviyesini düzenleyen hormonları da üretmektedir. Kilo kaybı ile birlikte, pankreas kanserinin en yaygın belirtileri iştah kaybı, karın ağrısı ve mide bulantısıdır. Buna ek olarak, sarılık ve kaşıntı pankreas kanserinin yaygın fiziksel belirtileri arasında yer alabilir.

METASTATİK KANSER

Metastatik kanser, vücudun bir yerinden başka bir kısmına yayılan bir kanser türüne verilen bir terimdir. Unutmadan, neredeyse tüm kanserler türlerinin bu şekilde olma ihtimali çok yüksek olup böyle yetenekleri bulunmaktadır. Kanserin yayılma olasılığı birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Kanserin tipi, diğer faktörler, kanserli durumun uzunluğu gibi çeşitli faktörler bunu etkileyebilir fakat bu konu tam olarak anlaşılamamıştır. Kanserin yayılabilir olsa da yada yayılmama özelliğinde olmasa da kanser türlerinde kilo kaybı ve diğer belirtiler görülür. Kanserle mücadele etmenin en iyi yolu erken teşhis ve tedavidir.

reklam

Soru sorun / Yorum yapin

Bu kategorideki Diger Zayıflama Yöntemleri
HIZLI KİLO KAYBI VE KANSER Kanserin birçok çeşidi vardır ve vücudun herhangi bir yerinde ciddi tehditler meydana getirebilir. Kanseri oluşturan riskler ve işaretler erkenden tespit edilebilirse tedavinin daha başarılı bir şekilde sonuçlanma...