Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
16 adet konu ile zayıflamanıza yardımcı oluyoruz!

Kilo Aldırmayan Sağlıklı Atıştırmalar

reklam

KİLO ALDIRMAYAN SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR

Kilo artık günümüzün çağdaş sorunu. Fazla yemek yemek, fast food beslenme, cips, kola, pasta vs gibi beslenme öğeleri fazla kalori depolamakta ve bunların yakılmaması sonucu da kilo alma sorunları baş göstermektedir. İşin zor tarafı ise kilo almanın gayet kolay fakat vermenin ise çok zor olması.

İnsanlar tarafından kilo almama konusunda önemli bir tercih unsuru öğün atlama yada yemek yememe. Halbuki, hem yemek yemeden, hem fazla kalori yüklemeden ve hem de aç kalmadan tüketebileceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar bulunmaktadır. Bu atıştırmalıklar yetişkin birisinin günlük ortalama kalori yaklaşık üçte birini sağlar, ancak çoğu besin maddelerince de zengin değildir.

NE KADAR VE HANGİLERİ GEREKLİ?

Doğru yapıldığı zaman, atıştırmalılar enerji seviyenizi yüksek tutar, diyetinizdeki beslenme boşluklarını doldurur ve kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olabilir. Eğer 1600 kalorililik diyet takip ederseniz, her gün her biri yaklaşık 150 kalorilik yaklaşık iki atıştırmalık tüketmelisiniz.

1- FINDIKGİLLER

Çiğ veya kuru kavrulmuş badem, kaju fıstığı veya antep fıstığı iyi bir seçenektir. Bunlar sizin için günlük bazda gerekli olan omega – 3 yağ asitleri, protein ve lif ihtiyacınızı karşılayacak, iştahınızı bastıracak ve kendinizi tok hissetmenize yardımcı olacaktır.

2- PEYNİRLİ MISIR PATLAĞI

Sadece 115 kalori, 3 gram lif ve 5 gram protein için üç bardak patlamış mısır üzerine bir çorba kaşığı İtalyan parmesan peyniri serpin.

3- KURU İNCİR

İncir başlı başına bir şifa kaynağıdır. Bu tatlı atıştırmalık hem lif sağlar hem de sizin gerekli olan enerjiyi verir. Bir ons (yaklaşık 28 gram) kuru incir sadece 70 kalori verir ve 3 gram lif sağlar. Bunun yanında kas onarımına büyük destek veren potasyum mineralini içermektedir. Bunu şöyle de tüketmek mümkündür. Yarım ons çiğ badem ile tüketebilir damağınıza tat katabilir, kalori değerini + 81, lif miktarını + 1.5 gram ve protein miktarını da +3 gram artırabilirsiniz.

4- ÇİKOLATA VE AVOKADO

Bu karışım 169 kalori sağlar. Farklı bir damak zevkidir. Kakao tozu ile avokadonun yumuşak doku ve ince bir meyvemsi tadı ile süper bir kokteyl, sizi sağlıklı yağlar bakımından tatmin edecektir.

5- ÇİLEK VE SÜT

Hem antioksidan ve hem de lif yüklü mükemmel bir karışımdır. Tatlı özleminizi gidermenin etkili bir yoludur. Bir fincan çilek ve bir bardak yağsız süt ile birleştirerek D vitamini ve kalsiyum bakımından zengin mükemmel bir çift oluşturun.

6- ÇÖKELEK (SÜZME PEYNİR)

Diyetisyenler proteinin tüketilmesinde ısrarcı. Tavsiye edilen bir tutam tarçın,  1 yada 2 çorba kaşığı kaju, 1 çay kaşığı ve yarım bardak az yağlı süzme peyniri karıştırın. Bu size sadece 155 kalori ve 15 gram protein sağlarken gerekli enerji, vitamin ve mineralleri de tedarik edecektir.

7- YUMURTA SALATASI

Bu modern atıştırmalık az yağ ve protein kazanmanızı sağlar. Bir bütün pişmiş yumurta ve bir yumurta akını doğrayın, daha sonra bir çorba kaşığı düşük yağlı mayonez ile birlikte karıştırın. 145 kalorilik bu destek sizi bir sonraki öğüne kadar idare edecektir.

reklam

Soru sorun / Yorum yapin

Bu kategorideki Diger Zayıflama Yöntemleri
BACAKLARI ZAYIFLATAN BESİNLER Öncelikle vücudun tek bir noktasından yada sadece bir yerinden yağ kaybetmek mümkün değildir. Artı, yapılan tek bir uygulama ile zayıflama beklentisi içerisinde olma da doğru değildir. Zayıflatıcı besinlerin yanı...
KİLO ALDIRMAYAN SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR Kilo artık günümüzün çağdaş sorunu. Fazla yemek yemek, fast food beslenme, cips, kola, pasta vs gibi beslenme öğeleri fazla kalori depolamakta ve bunların yakılmaması sonucu da kilo alma...
FENTERMİN İLE ZAYIFLAMA Fentermin 1959 yılında Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış ve o zamandan beri bir kilo kaybına yardımcı olmak amacı ile popülerliği giderek artmıştır. Fentermin iştahı bastıran uyarıcı bir ilaçtır...
SAĞLIKLI ŞEKİLDE NASIL ZAYIFLARIM? Kilo vermek için ille de aç kalmak zorunda değilsiniz. Metabolizmanızı kontrol ederek ve diyetinize de dikkat ederek kısa sürede ve sağlıklı bir kilo verebilirsiniz. Aşağıdaki ipuçlarını önemseyiniz. 1....
Bölgesel İncelme: Bölgesel Zayıflama vücudun belirli bir bölgesinden diğer vücut bölgelerine göre daha fazla yağ yakma yani zayıflamayı tanımlamaktadır. Kollar, bacaklar, karın, göbek, boyun altı ya da basen vücudumuzun belli başlı bölgelerini...
Son zamanların revaçta ürünlerinden birisi de Acvit Tüy dökücü kremdir. Acvit hem kadınlarda hemde erkeklerde tüylerin azatmayı ve zamanla yok etmeyi taahhüt ediyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre bu ürünün içeriğinde herhangi bir...