Zayıflama
Zayıflamam lazım diyenler
16 adet konu ile zayıflamanıza yardımcı oluyoruz!

Maydanoz İle Zayıflamak

reklam

MAYDANOZ İLE ZAYIFLAMA

Maydanoz son derece düşük kalorili ve A, C, B-9, K vitaminleri ve demir dahil olmak üzere besin değeri oldukça yüksek bir sebzedir. Bu bileşikler, vücuttaki suyun meydana getirdiği kilonun giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kemikler, dokular ve kardiyovasküler sistemin de sağlıklı kalmasına destek olmakla zayıflama için verilen çabaya tamamlayıcı olarak olanak sağlar. Maydanoz sağlıklı bir şekilde kilo vermenin ötesinde içerdiği antioksidanlar sayesinde kanserle savaşan önemli bir bitkidir.

SUYUN TUTULMASI

Maydanoz suda çözünen vitamin olan C ve B-9’un iyi bir kaynağı olduğundan, potansiyel olarak sizin vücudunuzda depolanan aşırı suyun uzaklaştırılmasına yardımcı olabilir. Vücut, idrar ile bu vitaminlerin fazla olan kadarını attıkça vücudunuzdan da su kaybı gerçekleşecektir. Ancak ufak bir nokta; maydanoz, sizin vücudunuzun kilolarının asıl sorumlusu asıl olan yağların azaltılmasına yardımcı olmayacaktır.

BESİN YOĞUNLUĞU

Maydonozu özellikle yeşillik olarak yada salatalarda istediğiniz oranda hatta sadece maydonozu tuz dökerek de severek tüketebilirsiniz. Yanı sıra çeşitli yemeklere katkı maddesi yada süsleme olarak yer aldırabilirsiniz. 1/2 kase maydonozda günlük demir, vitamin A, C ve B9 ihtiyacının %10 ile %53 oranından fazlasını, yanı sıra K vitamininin ise günlük ihtiyacın %400 den fazlasını karşılamaktadır.

Aynı miktar maydonozda sadece 11 kalori vardır ve bu nedenle maydonoz tüketerek hem vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması ve hem de düşük kalori alarak zayıflama konusunda tercih edilmesi bakımından zekice bir seçenektir.

reklam

Soru sorun / Yorum yapin

Bu kategorideki Diger Zayıflama Yöntemleri
MAYDANOZ İLE ZAYIFLAMA Maydanoz son derece düşük kalorili ve A, C, B-9, K vitaminleri ve demir dahil olmak üzere besin değeri oldukça yüksek bir sebzedir. Bu bileşikler, vücuttaki suyun meydana getirdiği kilonun...